Montaż lekkiego ogrzewania podłogowego SPEED-UP

Technologia tradycyjnego mokrego systemu ogrzewania podłogowego jest czasochłonna, a wykonanie wylewki nie należy do prac czystych. Poza tym, tradycyjny system mokry nie reaguje tak szybko, jak życzył by sobie tego użytkownik. SpeedUp™, lekki system ogrzewania podłogowego firmy Danfoss pokonuje te przeszkody, oferując maksymalną łatwość montażu i szybki czas reakcji na zmianę temperatury w pomieszczeniu.

Lekki system ogrzewania podłogowego System Danfoss SpeedUp™ jest lekkim systemem ogrzewania podłogowego, ponieważ nie wymaga wykonywania wylewki. Dzięki temu uzyskujemy szybszy, łatwiejszy montaż, krótsze czasy podgrzewania i schładzania. System zapewnia użytkownikowi takie korzyści jak oszczędność energii i większy komfort cieplny.

Dlaczego SpeedUp™?

Styropianowy panel grzewczy systemu SpeedUp™ jest na całej górnej powierzchni pokryty aluminium, co zapewnia doskonałe rozprowadzanie ciepła. Pomysłowa konstrukcja systemu ogrzewania podłogowego SpeedUp™ pozwala na rozstaw rur do 250 mm bez obniżenia jego wydajności cieplnej. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele metrów rury, a co za tym idzie czasu i pieniędzy. Panel grzewczy SpeedUp™ jest najmocniejszym na rynku panelem przenoszącym obciążenie do 240 kpa.

System SpeedUp™ – szybszy proces budowania

Przy systemie SpeedUp™ nie trzeba czekać na wyschnięcie wylewki, co skraca czas i obniża koszty budowy. Zarówno instalator, jak i użytkownik będą zadowoleni z korzyści, jakie gwarantuje zastosowanie systemu SpeedUp ™:

  • Podłoga jest gotowa do użytkowania natychmiast po zainstalowaniu,

  • Wystarczy jedna wizyta na placu budowy dla zainstalowania systemu,

  • Krótszy proces realizacji inwestycji,

  • Brak ryzyka uszkodzenia rury,

  • Brak konieczności dosuszania wylewki.

System SpeedUp™ doskonale nadaje się do modernizacji. W przypadku prac modernizacyjnych, systemy ogrzewania podłogowego są często wykluczane pomimo dużego zainteresowania ze strony klienta. Najczęściej przyczyną rezygnacji z systemu ogrzewania podłogowego są trudności z instalowaniem tradycyjnych systemów mokrych, jak np. niska nośność stropów drewnianych lub zbyt duża wysokość zabudowy systemu mokrego w stosunku do wysokości pomieszczenia.

System Danfoss SpeedUp™ zapewnia małą wysokość konstrukcji (rzędu 5 cm) i idealnie nadaje się do prac modernizacyjnych. System SpeedUp™ nadaje się do każdego rodzaju wykończenia podłogi Pokrycia podłogi takie jak deski, parkiet a nawet panele podłogowe mogą być instalowane bezpośrednio na powierzchni paneli grzewczych systemu SpeedUp™. W przypadku, gdy klient życzy sobie wyłożenia podłogi wykończenia mi o niewielkiej grubości (dywany/wykładziny, płytki ceramiczne, linoleum itd.) na panelach grzewczych systemu SpeedUp™ po prostu należy położyć dodatkową warstwę systemowych płyt wzmacniających.

Tylko 5 cm wysokości konstrukcji łącznie z wykończeniem podłogi!

Materiały do pobrania


Aktualności

17/04

Kredyt na Odnawialne Źródła Energii

czytaj całość

06/09

Dotacja „Czyste Powietrze”

Zapraszamy do współpracy w ramach programu „Czyste Powietrze”.

czytaj całość

26/04

Walczymy ze smogiem!

czytaj całość
Aktualności

17/04

Kredyt na Odnawialne Źródła Energii

czytaj całość

06/09

Dotacja „Czyste Powietrze”

Zapraszamy do współpracy w ramach programu „Czyste Powietrze”.

czytaj całość

26/04

Walczymy ze smogiem!

czytaj całość

© 2014 MACKO.PL Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja : Web-Profit S.C.