Instalacja rekuperacji i montaż wentylacji Poznań

Wieloletnie doświadczenie umożliwia nam zaliczyć do naszej oferty rownież i rozwiązania z zakresu klimatyzacji i wentylacji. Oferujemy jednostki klimatyzacyjne i wentylacyjne firm: Quatrovent, Sounier Duval oraz Daikin. Sprawdzony asortyment producentów, utwierdza nas w przekonaniu, że instalalujemy nowoczesne i wydajne jednostki

Proponujemy rozwiązania optymalnie dostosowane do wielkości pomieszczeń, zapobiegając zbędnym stratom energii. Produkty, które stosujemy pracują płynnie i niezwykle cicho, a ich nowoczesne formy pasują do każdego wnętrza.

Wentylacja - Klimatyzacja - Rekuperacja

Jesteśmy bogaci w doświadczenie jeśli chodzi o temat Rekuperacji, połączonej rownież z Gruntowym Powietrznym Wymiennikiem Ciepła. Technologię i produkt dostarczamy od naszego partnera - firmy REHAU. Gruntowe wymienniki ciepła pozwalają podgrzewać powietrze zimą i ochładzać je latem.

Dzięki nim rozwiązany jest problem wietrzenia pomieszczeń. Rekuperacja natomiast, to nic innego jak ODZYSK ENERGII, który jest procesem przekazywania ciepła poprzez WYMIENNIK z jednego źródła do drugiego. Prościej mówiąc, wykorzystujemy energię, którą posiada ciepłe powietrze „domowe” i przekazujemy ją do świeżego nawiewanego powietrza. Zastosowanie takiego rekuperatora w naszej centrali wentylacyjnej zwiększa efektywność procesu wentylacji domu.

Od 2010 roku jestem urzytkownikiem mechanicznej wentylacji w domu w którym mieszkam, moge powiedzieć i podzielić sie opiniami czy naprawdę warto.

Obniżamy równocześnie koszty energii potrzebnej w okresie zimowym do jego ogrzania, w okresie letnim zapewniamy odzysk chłodu, ewentualnie chłodzenie obiektu powietrzem zewnętrznym.

Gruntowe Wymienniki Ciepła

Oferujemy instalacje Gruntowych Wymienników Ciepła, poprzedzoną projektem instalacyjnym. W połączeniu z rekuperatorem, daje wymierny efekt uzyskania odpowiedniej temperatury i jakości nawiewanego powietrza do pomieszczenia.

Dzięki niemu rozwiązany jest problem wietrzenia pomieszczeń. W zimie robimy to niechętnie, gdyż napływające powietrze ochładza pomieszczenia. Latem natomiast rozgrzane powietrze podnosi temperaturę w mieszkaniu. Tymczasem podczas przebywania w zamknietych pomieszczeniach oddychając zużywamy tlen, produkujemy dwutlenek węgla i wilgoć. Zmniejszającą się zawartość tlenu w powietrzu i zwiększającą zawartość dwutlenku węgla wywierają różne skutki na człowieka i zmniejsza się zdolność koncentracji, pojawia się zmęczenie, moga, nawet wystapić bóle głowy. Wilgoć (para wodna) powstająca podczas codziennych czynnosci osadza się na ścianach, co może doprowadzić do powstawania pleśni i wzrostu ich stężenia w powietrzu, co z kolei powodować moze alergię u domowników. Regularna wentylacja pomieszczeń nie jest możliwa poprzez otwieranie okien. Gruntowe wymienniki ciepła (polaczone z tak zwanym rekuperatorem) pozwalaja, przez 24 godziny na dobe dostarczać świeże powietrze o odpowiedniej temperaturze.

Rekuperacja

Najsprawniejszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem wentylacji naszego domu jest oczywiście zastosowanie systemu nawiewno- wyciągowego z rekuperatorem w połączeniu z gruntowym powietrznym wymiennikiem ciepła (GWC). Firma Maćko oferuje instalacje optymalnych rekuperatorów razem z GWC REHAU.

rekuperacja pomp ciepła poznańmontaż wentylacji poznań

Rekuperator jest urządzeniem, w którym zachodzi proces przekazywania energii (ciepła) z jednego źródła do drugiego. Tutaj spotykają się dwa strumienie powietrza – wyciąganego oraz nawiewanego. Strumienie te są odseparowane w taki sposób, że się nie mieszają ale przepływając przez specjalnie skonstruowane elementy oddają sobie ciepło a do budynku nie wracają zanieczyszczenia.

Instalacja składa się z urządzenia z rekuperatorem wyposażonego w wentylatory, a w razie potrzeby - w nagrzewnicę elektryczną lub wodną, dogrzewającą powietrze. Zwykle montujemy takie urządzenie z dala od pomieszczeń codziennego użytku np. w garażu lub na poddaszu – nie jest to jednak wymogiem, ponieważ mamy wiele realizacji, gdzie centralę rekuperacyjną montowano w mieszkaniach. Rekuperator to „serce” naszego systemu świeżego powietrza domowego. Poprzez GPWC lub też bezpośrednio ze ściany budynku przez czerpnię, pobieramy świeże powietrze, które po procesie podgrzania w rekuperatorze trafia do kanałów wentylacyjnych rozprowadzonych w domu. Kanały takie można układać w warstwach wylewek, na poddaszu, lub też w przestrzeniach między stropem a sufitem podwieszanym. Przyjmujemy zasadę, że powietrze zużyte wyciągamy z pomieszczeń sanitarnych (łazienki, pralnia) oraz z kuchni, tym samym ograniczając rozprzestrzenianie się i przepływ powietrza z sanitariatów i kuchni do innych pomieszczeń.

montaż instalacji rekuperacji poznań rekuperacja poznan

Naszym partnerem technologicznym z zakresu rekuperacji jest firma ZEHNDER

Wentylacja z odzyskiem ciepła ZEHNDER

Systemy komfortowej wentylacji.

Świeże powietrze jest niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Dotyczy to przede wszystkich zamkniętych pomieszczeń, w których spędzamy ponad 70% naszego czasu. Zehnder Comfosystems to zdrowe i energooszczędne rozwiązanie zarówno dla obiektów nowych, jak i modernizowanych.

Systemy komfortowej wentylacji Zehnder składają się z następujących komponentów:

  • Centrale wentylacyjne (rekuperacyjne)
  • Gruntowe wymienniki ciepła
  • Systemy dystrybucji powietrza (kanały wentylacyjne)

System wentylacji Zehnder projektujemy zgodnie z potrzebami naszych Klientów. Prosty w obsłudze i konserwacji gwarantuje maksymalny komfort użytkowania. A serwisowanie - tym zajmiemy się już my!

Już dziś jesteśmy przygotowani do czyszczenia instalacji wentylacji w twoim domu, posiadamy kamere Rothenberger jak i spiralę do kanałów, wykonujemy czyszczenie naszych instalacji zgodnie z załączonym filmem.

Kompletny system komfortowej wentylacji

Zdrowy i przyjemny klimat pomieszczenia określa poziom komfortu i nasze dobre samopoczucie. Odpowiednia jakość powietrza wynika przede wszystkim z jego równomiernej i całkowicie kontrolowanej wymiany. Kompletny system firmy Zehnder Comfosystems tworzy maksymalny komfort mieszkania, oszczędza zapasy energii i przyczynia się do utrzymania wysokiej jakości funkcjonowania instalcji w budynku. System wyróżnia się niepowtarzalnie skomponowanym zestawem urządzeń służących do komfortowej wentylacji:
 

ComfoAir - centrale wentylacyjne

40 lat doświadczenia w rozwijaniu i produkcji urządzeń wentylacji komfortowej przez firmę Zehnder stanowi bazę do rozwijania produktów i systemów z wieloma zaletami: efektywność, oszczędność energii, higiena, łatwość obsługi, perfekcyjne dobranie pojedynczych komponentów to główne atuty systemu. Od momentu planowania aż do konserwacji: W Zehnder Comfosystems doradzamy Państwu przez cały czas.

Zasada funkcjonowania

System komfortowej wentylacji pomieszczenia z ok.90% odzyskiem ciepła troszczy się o enenrgetycznie optymalną wymianę powietrza, która może być automatycznie sterowana w zależności od indywidualnych potrzeb. Perfekcyjnie dobrane komponenty systemu doprowadzają świeże powietrze odprowadzając jednocześnie powietrze zużyte

Pompy ciepłaPoznań

Ogrzewanie budynku za pomocą pompy ciepła to sposób na zapewnienie komfortu termicznego przy jednoczesnej trosce o środowisko. Pompy ciepła pozyskują energię z zewnątrz i przekazują ją do instalacji grzewczych. Instalację oferujemy Klientom z Poznania, Lubonia, Swarzędza, Suchego Lasu oraz okolic.

Rekuperatory

Najsprawniejszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem wentylacji w domu jest zastosowanie systemu nawiewno-wyciągowego z rekuperatorem w połączeniu z gruntowym powietrznym wymiennikiem ciepła (GWC). Usługę instalacji rekuperatora oferujemy Klientom z Poznania oraz okolic.

Panele fotowoltaicznePoznań i okolice

Moduły zamontowane na dachu za pomocą promieniowania słonecznego generują prąd stały. Inwerter zmienia wytworzony z paneli prąd stały na prąd zmienny, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach elektrycznych. Zdecyduj się na instalację paneli fotowoltaicznych na dachu domu w Poznaniu i płać mniejsze rachunki!

Promocje

Oferujemy szereg atrakcyjnych promocji, z których skorzystać może każdy Klient z Poznania lub okolicznych miejscowości. Sprawdź, na czym możesz aktualnie zaoszczędzić! A jeśli nie znalazłeś tego, czego szukasz – zadzwoń do nas!

Jest nam niezmiernie miło, poinformować klientów że możemy zaoferować kredytowanie na okres 60 miesięcy na 0,25% w skali miesiąca oraz 0,30% powyżej 60 miesięcy do 10 lat

CZYTAJ WIĘCEJ

Zapraszamy do współpracy w ramach programu „Czyste Powietrze” realizujemy kompleksowa wymianę: kotła stałopalnego z utylizacją i założeniem źródła energooszczędnego jakim może być kocioł gazowy, pompa ciepła, modernizacja całkowita instalacji grzewczej i wodnej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odkrywaj korzyści powietrznych pomp ciepła Alpha Innotec!

CZYTAJ WIĘCEJ

FORMULARZ KONTAKTOWY

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności

DANE KONTAKTOWE

FIRMA BUDOWLANO-HANDLOWA MAĆKO MACIEJ NAJEWSKI

ul. Cmentarna 34
(obok storczykowej na narożniku)
62-020 JASIN
NIP: 972-048-04-70

tel. 501 92 73 78
e-mail: biuro@instalacje-macko.pl

Informacje

zamknij

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Close